سفارش تبلیغ
تبلیغات در پارسی بلاگ

                          


- عذرخواهی ستاد استقبال از روحانی بخاطر حضور اندک مردم!

- کارگردان فیلم تبلیغاتی روحانی: برجام ذلیلانه و ننگین است

1- ابن زیاد هانی ابن عروه را در دارالاماره کوفه محبوس کرده بود. هواداران ساده لوح هانی (که به گواهی تاریخ تعدادشان آنقدر بود که اگر به قصر حمله می کردند در اندک زمانی چیزی از ابن زیاد باقی نمی ماند و مطمئنا جریان عاشورا جور دیگری رقم می خورد) دارالاماره را به محاصره در آورده بودند و در تدارک حمله ای ویرانگر به قصر بودند. ابن زیاد حیله ای در انداخت. سعی کرد جریان حبس هانی را بزک کند! اما مگر مردم باورشان می شد؟! این دروغ را باید چه کسی می گفت؟ چه کسی بهتر از آنکه یک عمر حتی در زمان علی (ع) قاضی القضات کوفه بوده و خود بر اساس شهادت مردم حکم می داده است. شریح قاضی به بالای دارالاماره آمد و شهادت داد که هانی در امان و در حال مذاکره با ابن زیاد است و با خیانت برخی خواص دیگر، هواداران ساده لوحی که به جای قدرت تحلیل چشمشان به دهان خواص جامعه بود به راحتی گول خوردند!

کار به جایی کشید که همین جمع عوام و خواص که روزی ندای دعوتشان از حسین بن علی (ع) به گوش همه رسیده بود، با دست خودشان حسین را به مسلخ بردند!

2- قرار بود با یک توافق بد با کدخدا (به قول امام راحل، شیطان بزرگ) هم انرژی هسته ای را بدهند برود، هم موشک های بالستیک، هم حمایت از متحدان استراتژیک، هم ... و خلاصه عزت یک کشور را با تحریم هایی معامله کرده بودند که حتی از متن توافق روشن بود قرار نیست حذف شوند. قرار شده بود مجلس توافق را بررسی کند. مجلس، کمیسیون ویژه ای با رای خود نمایندگان تشکیل داد و کمیسیون بعد از روزها مطالعه و بررسی کارشناسی نقاط ضعف و نفوذ متعددی در توافق با کدخدا یافت. عده ای به اصطلاح اصولگرا (که به گواهی تاریخ(!) تعدادشان در آن مجلس بسیار زیاد بود) داشتند کمی دقت می کردند و نقاط ضعف بسیاری را می یافتند. اما راس توافق با کدخدا که دید اوضاع خیلی دارد ناجور می شود ناگهان حیله ای در انداخت. سعی کرد توافق بد را بزک کند! اما مگر نمایندگان باورشان می شد؟! این دروغ را باید چه کسی می گفت؟ چه کسی بهتر از آنکه خودش رئیس سازمان انرژی اتمی بوده است. صالحی به بالای تریبون مجلس آمد و شهادت داد که انرژی هسته ای در امان است: «اینجا دارم شهادت می دهم، وقتتان را بیشتر از این نمی گیرم، ولله، ولله، ولله (با اجرای برجام) در مسایل هسته ای نه با کندی روبرو خواهیم شد نه با توقف، ، تحقیقاتمان سر جایش خواهد بود، غنی سازی مان خواهد بود» و با خیانت برخی خواص دیگر، آن دسته از نمایندگانی که به جای قدرت تحلیل چشمشان به دهان خواص جامعه بود به راحتی گول خوردند!

قسم دروغ

کار به جایی کشید که همین جمع عوام و خواص که روزی ندای مقاومت و ایستادگی شان به گوش همه رسیده بود، با دست خودشان ...! نه! اصلا چه کسی گفته است که تاریخ تکرار می شود؟! اگر قرار بود تاریخ همیشه تکرار شود که همه تیم ها یا همیشه بازنده بودند یا همیشه برنده! البته! تاریخ برای بازنده هایی که از گذشتگان و باخت های آن ها درس نگیرند صحنه‌ی ذلت های پیاپی خواهد بود!

 

_________

پی نوشت: در دروغ بودن قسم جلاله و شهادت آقای صالحی همین متن توافق بس است و اصلا نیازی به نقاط نفوذ و پیچیده (که البته به تعداد زیاد وجود دارند) نیست! وقتی کشوری که در حال حاضر چند سالی است غنی سازی 20 درصدی دارد برای سالیان متوالی حق ندارد تا بیش از 3ونیم درصد غنی سازی کند! وقتی قرار است از 2 مرکز غنی سازی یکی به کل در آن غنی سازی نشود و دیگری اجازه نداشته باشد حتی 1 عدد سانتریفیوژ به آن اضافه کند! وقتی قرار است قلب رآکتور ارزشمند آب سنگین خود را با بتن پرکنیم! وقتی قرار است حد تحقیق و توسعه ی ما تا IR-8  باشد، یعنی دقیقا نقطه ای که همین الان در آن قرار داریم (مثل اینکه بگویند شما اجازه دارید در صنعت خودرو سازی تا حد خودروی پراید تحقیق و توسعه داشته باشید!!!) و بدتر از آن اجازه نداشته باشیم حتی یک عدد از آنها را در صنعت غنی سازی به کار ببندیم! وقتی اجازه بازآوری نداشته باشیم! و صدها نکته‌ی دیگر!.... من نمی فهمم چطور باید قسم حضرت عباس آقای صالحی را باور کنیم و این همه دم خروس توافق نامه را نادیده بگیریم!


نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 94 مهر 22 توسط حق جو  1- «عابد فتاحی» نماینده اصلاح طلب مجلس در تبیین توفیقات بی نظیر توافقنامه فرموده اند: «همان طور که مشاهده می‌کنید شرایط جوی کشور بعد از مذاکرات تغییر کرده و بارش ها افزایش پیدا کرده است ... علت خشکسالی های اخیر جنگ و جدال هسته ای بوده است ... احساس می شود که در 12 سال گذشته، اروپا از ورود ابرهای بارشی به آسمان ایران جلوگیری کرده و از زمان توافق آب و هوای کشور به کلی متحول شده است.» دست و جیغ (حتی الامکان از نوع بنفشش!) و هورای بلند برای این دانشمند فهیم.

2- یک بازیگر بخت برگشته، گفته است: «دوست دارم جامعه شناسی بخوانم تا مثلا بعد از توافق هسته‌ای سریع ذوق زده نشوم و به عواقب و آینده آن فکرکنم، مثلا درباره اینکه بعد از ترکمنچای چه اتفاقی افتاد!». بلافاصله از سراسر جبهه ی زنده باد مخالف من فریادهای خفه کننده بلند شد که بی جا کردی نظر دادی! در روزنامه رسمیشان او را «دلقک»، «نان به نرخ روز خور» و ... خواندند و از زمین و آسمان بر سر او خراب شدند. جالب اینکه این بیچاره گفته حتی خود را دلواپس هم نمی داند، اما به هر حال بخواهد یا نخواهد حرفی زده که کمی بوی دلواپسی برای منافع ملی می داده و این روزها خطایی بالاتر از این قابل تصور نیست!

3- آنچنان فضای امنیتی به پا کرده اند که نگو! مگر کسی جرات می کند بگوید بالای چشم توافقتان ابروست! از دم تیغ می گذرانندش. البته در دورانی که رئیس جمهور کمتر از 51 درصدی اش رسما منتقدانش به جهنم حواله می کند و ده ها ناسزای دیگر نصیبشان می کند بعید نیست این برخوردها. حیا هم نمی کنند و رسما اعلام می کنند که دلیل توقیف و تذکرشان انتقاد از سیاست های هسته ای است و لاغیر: «در مذاکرات و بررسی های جلسه قبل، عملکرد رسانه های مکتوب و الکترونیک در خصوص مذاکرات هسته ای بررسی شد و با توجه به تبصره 2 ماده 5 قانون مطبوعات و بند 8 ماده 6، هفته نامه «9 دی» توقیف و پرونده آن به دادگاه ارجاع شد. همچنین مقرر شد بابت برخی تیترها و مطالب روزنامه «کیهان» و پایگاه اطلاع رسانی «رجانیوز» به این رسانه ها تذکر داده شود.» این روزها چیزهایی مثل «پرونده کرسنت» و «توافق هسته ای» در ایران شده اند «هولوکاست» در غرب و تشکیک در آنها از تشکیک در دین خدا هم بدتر است! راستی کی بود گفته بود: «پناه می‌برم به خدا از بستن دهان منتقدان»؟! زنده باد مخالف مرده ی من!

4- دلم نیامد در حد همین چند سطر دلواپس منافع ملی مان نباشم، بگذار ناسزا گویند که بی سواد برو به جهنم! عیبی ندارد، به قول دکتر کوشکی: امروز با افتخار عنوان «بی سواد» را می پذیریم تا نسل آینده ما را «بی شرف» ندانند؛ همین!نوشته شده در تاریخ سه شنبه 94 مرداد 20 توسط حق جوعلی‌اکبر صالحی؛ 18فروردین؛ در مجلس شورای اسلامی:

«رهبر معظم انقلاب دیروز به آقای ظریف فرمودند که "آقای ظریف شما هم بروید فکت شیت ایران را در اختیار مردم قرار دهید. کشور ما با کشور آنها (آمریکایی ها) فرق می کند. در کشور ما رابطه ملت و دولت یک رابطه عمیق است. این نظام برآمده از رأی ملت است. شما بروید فکت شیت را به مردم بدهید" و آقای ظریف هم در حال تهیه فکت شیت هستند که در این فکت شیت خیلی از حقایق روشن می شود.»

 

امام خامنه‌ای-20 فروردین (در دیدار مداحان اهل‌بیت علیهم‌السلام- چند روز پس از توافق لوزان):

«من به خود مسئولین هم این را گفته‌ام همین چند روز؛ مسئولین باید بیایند مردم را و بخصوص نخبگان را از جزئیّات و واقعیّات مطّلع کنند؛ ما چیز محرمانه نداریم، چیز مخفی نداریم. این مصداق همدلی با مردم است.»

 

25فرودین-مجلس شورای اسلامی:

 213 نفر از نمایندگان با انتشار بیانیه ای خواستار انتشار فکت شیت ایرانی شدند.

 

 حسن روحانی-26فروردین- در سفر به استان گلستان:

«مذاکره آداب خودش را دارد و هنوز نمی‌توان جزئیات را منتشر کرد!»


علی‌اکبر صالحی -4 اردیبهشت– در برنامه نگاه یک:

«آقای ظریف تمام جزییات را گفتند و خودش معادل 10 فکت شیت است ... حتما دلیل موجهی داشته که مسئولان کشور فکر کردند انتشار فکت شیت ایرانی ضرورتی ندارد.»

 

علی شمخانی-10 اردیبهشت – (در حاشیه نشستی به مناسبت روز ملی خلیج فارس در دانشگاه علامه طباطبایی تحت عنوان دولت، ملت و آینده مشترک)در پاسخ به سوالی درباره دستور مقام معظم رهبری برای انتشار فکت شیت:

 «دستور، مطالبه و توصیه با یکدیگر متفاوت هستند! ضمن این که به نظر می رسد زمان هم بر این امر بی تاثیر نبوده است! ...انتشار فکت شیت امروز مفید فایده نیست!...از انتشار فکت شیت عبور کرده ایم!»

 

و سوال اساسی اینکه فکت شیت ایرانی حاوی چه حقایقی است که برخی مسئولین،
علی رغم تمامی درخواست‌ها از عرضه آن به مردم هراس دارند؟


نوشته شده در تاریخ جمعه 94 اردیبهشت 11 توسط حق جو 1- خیلی سخت بود! راه‌پیمایی بلندمدت سربازی را می‌گویم. آن‌هایی که سربازی رفته‌اند خوب می‌دانند که سخت‌ترین قسمت کل سربازی راه‌پیمایی بلندمدت آن است. شوخی نیست! باید حدود 15 کیلومتر را راه بروی. ما که آن زمان یه تعداد جوان حدود 20 ساله بودیم، بعد از سه ماه تمرین در آموزشی آخرهای این راهپیمایی (که در انتهای آموزشی برگزار می‌شود) انصافا کم آورده بودیم و خستگی آن تا مدتی همراه ما بود.

2- می‌دانی 90 کیلومتر یعنی چی؟! یعنی 6 برابر راه‌پیمایی بلندمدت سربازی! یعنی بیش از 2 برابر مسافت دوی ماراتن (که آن سرباز بنده خدا با طی این مسافت وقتی به شهرش رسید جان سپرد!)! 90 کیلومتر فاصله دو شهر عشق است: نجف و کربلا. حداقل مسافتی که امسال 20 میلیون نفر طی کردند! (عراقی‌ها معمولا از در خانه‌هایشان این مسافت را پیاده می‌آیند مسافت‌هایی چند صد کیلومتری). مسیری که پر است از زنان و سالخورده‌گان. این مسافت معمولا در 3 روز طی می‌شود یعنی روزی 30 کیلومتر! یعنی هرروز بیش از دو برابر راهپیمایی بلندمدت سربازی و نزدیک به مسافت یک دوی ماراتن!!!

3- پای معادلاتم بد جور لنگ می‌زند!! «پیرزنی با یک گونی از وسایل و یک دمپایی ساده روزانه بیش از 2 برابر مسافتی که یک مرد جوان ورزیده در 20 سالگی‌اش در راه‌پیمایی بلندمدت در طی یک روز راه می‌رود را می‌پیماید. حساب کنید سن پیرزن را یا میزان عشق او را یا شاید هم معجزه حسینی را!»

راه پیمایی اربعین 93

4- تقریبا کوچه ای نیست که امسال حداقل یک کربلایی در ایام اربعین نداشته باشد، این را می شود از پلاکاردها فهمید. یه جایی می‌خواندم امسال اربعین کربلا رفتن ویزا نمی‌خواست اما ای‌کاش لیاقت هم نمی‌خواست!

- - - -
پی نوشت: تصویر را برادرم که توفیق حضور در راهپیمایی اربعین امسال را داشته گرفته است.


نوشته شده در تاریخ پنج شنبه 93 دی 4 توسط حق جو 1- در سایت آقا در مصاحبه حجت الاسلام فلاح زاده در باب قمه زدن آمده است: «این  کار به نظر حضرت آقا حرام است و باید از این کار پرهیز شود و فراتر ازفتوا، ایشان تعبیرشان این بوده که این عزاداری نیست،بلکه تخریب عزاداری است.».

2- سال گذشته و در ایام اربعین حسینی مطلبی نوشتم با عنوان «بزرگترین سانسور تاریخ» که به حمدالله بازخورد خوبی هم داشت (در اینجا بخوانید). آنجا نوشته بودم: «کافیست چند احمق در خرابه ای در یک گوشه دنیا بر خلاف فتوای مراجع عظام شیعه قمه ای بزنند و اینجاست که بوقهای رسانه ای بی طرف در جهان به تلاطم می افتند که نکند خدای نکرده کسی این صحنه مهم را از دست بدهد...»

3- یک بیچاره بی خبر از حقیقت تشیع در یک گوشه دنیا می رود صفحه اول یاهو را باز می کند و بلافاصله تصویری فجیع در بالای صفحه نظرش را جلب می کند: مردی با زخم هایی بر پشت و کمری خونین؛ عنوان تصویر این است: فستیوال عاشورا 2014 در سرتاسر جهان.

قمه زنی صفحه اول یاهو 

بر روی عنوان که کلیک می کند، عاشورا در سرتاسر جهان را با 18 عکس برای او به تصویر کشیده اند که از این میان 11 تصویر مستقیما مربوط به قمه زنی است و باقی تصاویر نیز یا خیلی بی معنایند یا باز در صدد سیاه نمایی. و این یعنی  یزیدیان زمان دارند تمام تلاش خود را می‌کنند تا با ترفند های به روزتر مسیر حق را مسدود نمایند.

لینک خبر یاهو: https://en-maktoob.news.yahoo.com/lightbox/understanding-ashura-why-muslims-mark-this-time-in-different-ways-slideshow/shiite-muslim-body-bleeding-flagellating-himself-prays-during-photo-163348159.html

سایر سایت های دنیا را سر می زند و با پوشش گسترده و همسوی این فستیوال شیعی (که حقیقتش یک پروپاگاندای ضد شیعی است) مواجه می شود که امسال نیز همچون هرسال، منتها به صورت بسیار هماهنگ تر و گسترده تر همان بوق های رسانه ای بی طرف در اقدامی هماهنگ قمه زنی های برخی احمق یا جاهل را در صدر اخبار خود پوشش داده‌اند:

گزارش رویترز از عاشورا

گزارش یو اس ای تودی

و صدها جای دیگر!!!

4- این ماجرا دو جنبه دارد: اول اینکه رذالت بیش از پیش چنین رسانه هایی رانشان می دهد. جایی که بزرگترین تجمع انسانی در طول تاریخ را با وقاهت تمام سانسور می کنند ولی عمل احمقانه چند نفر بر خلاف فتاوای علمای شیعه را سعی می‌کنند عین تشیع در سراسر جهان معرفی کنند.

دوم اینکه بعضی ها تا به کی می خواهند خود را به جهالت بزنند! آخر این صدمه زدن به بدن را که موجب وهن است از کجای اسلام استخراج کرده اند؟ آدم می ماند واقعا امثال شیخ یوسف صانعی که این روزها در حمایت از قمه زنی برخاسته اند (و دیروز در حمایت از فتنه!) و اصلا اساس آن را عشق و محبت می دانند واقعا ...؟! (جای سه نقطه قبلا چیز دیگری نوشته بودم که به توصیه برخی دوستان فهیم خودسانسوری اعمال نمودیم!)

فیلم سخنان آقای صانعی در حمایت از قمه زنی: http://www.aparat.com/v/IZLto

5- محرم فرصت شعور آفرینی در بین شورهاست. پس اگر از این امت محرمشان را گرفتی، اندک اندک خیلی هایشان دینشان را از دست خواهند داد و اگر محرم را در ذهن خارجان از مسیر حسین زشت جلوه دادی، خیلی خوب مسیر ورودشان به مسیر حق را سد کرده ای (هر چند ناخواسته!!!). قرار است دنیا شیعه را با قمه زنی بشناسد تا کسی جرأت نکند به سراغ بررسی تفکرات قدرتمند تشیع برود و هر کجا حرفی از تشیع شد این ندای پرورش یافته در ذهن افراد حاضر شود که: «بترسید! شیعه یعنی قمه زنی! و دیگر هیچ!!!»


نوشته شده در تاریخ دوشنبه 93 آبان 26 توسط حق جو