سفارش تبلیغ
مجله هاست ایران
مجله هاست ایران

                          


-یعنی آدم کیفش می گیرد از این ذوب شدگان در فرهنگ والای غرب! فرهنگ غربی (نه هر کسی که در غرب زندگی می کند! خیلی ها هستند که در مغرب زمین زندگی می کنند و اصلا غربی نمی اندیشند و خیلی ها هم هستند که در مشرق زمین زندگی می کنند و کاملا غربی به دنیا نگاه می کنند، البته هر دوی این فرهنگ ها ضلالت به دنبال دارند و تنها فرهنگ مبتنی بر آموزه های الهی است که منتهی به سعادت می شود؛ بگذریم! داشتم می گفتم: فرهنگ غربی) فرهنگی است (یا شاید بی فرهنگی ای است) مبتنی بر اصالت لذت. بر مبنای این فرهنگ آنچه مهم است این است که لذت ببری، حالا طریق این لذت خیلی موضوعیت پیدا نمی کند! یک وقت این لذت از طریق هم جنس گرایی تامین می شود، یک وقت با شیطان پرستی، یک وقت با خود آزاری، یک وقت با دیگر آزاری، یک وقت با برهنگی، یک وقت با ... و همه اینها صحیح است چون اصالت با لذت است!

- برخی حرف ها اصلا نیاز به تحلیل ندارند، خود حرف را که بخوانی عمق فاجعه مستقیم می خورد بر فرق سرت! گلشیفت? فراهانی یکی از همان هایی است که در غرب به دنیا نیامد اما به خوبی خودش را با معیار های یک انسان غربی منطبق کرد. برهنگی برایش عادی شد. خدا را از زندگی اش دور کرد و خلاصه رفت در فرهنگ غربی. حمایت های او از فتنه سبز را هم که یادمان نرفته. آنچه در ادامه می آید متن کامل مصاحبه گلشیفته بانو است با سایت کافه سینما:

 اخرین فیلمی که دیدی چه نام داشت و با چه کسی دیدی؟
-فقط عاشقان زنده می مانند ساخته جیم جارموش ،تماشای چنین داستان عاشقانه ی احساسات برانگیز و پرشور با نقش آفرینی دو بازیگر  بزرگ و فیلمسازی بسیار باهوش هیجان انگیز بود. باعث شد دلم بخواهد عاشق بشوم و توسط  خون اشامان جذاب کشته شوم.


فیلمی که والدینت اجازه ی تماشای آن را به شما نمی دادند؟ یا فیلمی که پشت آنها قایم می شدی؟
-موزیک ویدیوی «بد»ِ مایکل جکسون. چون 3 یا 4 سالم  بود...


چه نوع فیلمهایی را دوست نداری ببینی؟
داستان عاشقانه بی محتوا. کمدی رومانتیک های عادی با ساختار ضیف و دیالوگ های  کلیشه ای . لحظات صمیمانه ی کلیشه ایی تر. اه! تهوع آور است.


فیلم یا سکانسی که حواس شما را از گپ با همسایه پرت کند؟
-اینجا در پاریس قرار نیست ما همسایه ها رابشناسیم. این فرهنگ وجود ندارد با انها حرف بزنی  یا وقتی احتیاج داری ازشان تخم مرغ قرض بخواهی. .. .اما زمانی که درباره اش فکر می کنم ... حتی زمانی که  با یک دوست هستم... هیچی به ذهنم نمی آید...


رویایی که می تواند شروع یک سناریو باشد؟
-تقریبا همه ی رویاهایم. رویاهای من به طور معمولی ساختار دارند.  پر از کاراکترهای مختلف، حادثه  و ساختارند. چون سه بار در هفته من در رویاهایم می میرم. مردم می خواهند من را بکشند و من برآشفته  بیدار می شوم تا  فرار کنم یا غمگین از مردن خودم هستم!


جای محبوب‌تان در سالن(سینما)؟ یک آیین؟
-در میانه (سالن)؛ نه خیلی دور از پرده،ردیف ششم یا هفتم. بستگی به اندازه سالن دارد. نزدیک بینم.


با کدام شخصیت سینمایی به یک جزیره  دور افتاده می روی؟
-با لورنس عربستان یا جیمز باند چون بامزه است. اول جزیره را می شناسم بعد باهم کنار می آییم.


 هیولا یا فیلم روانشناسانه ایی که با آن احساس نزدیکی می کنی؟
قاتلان بالفطره. آنها باعث می شوند دلم بخواهد آدم بکشم.


اگر قرار باشد زندگی شما به فیلم تبدیل شود چه کسی نقش تان را بازی  کند و کدام کارگردان؟
سوکو(خواننده و بازیگر). نمی توانم چشم از چشم های او بردارم.یک عمق  باورنکردنی دارد.پشت دوربین: کاساوویتس.


دوست داری کدام بازیگر زن و مرد بودی؟
مارلنه دیتریش.عاشق همه نقش های اوهستم.نقش هایی که انتخاب می کرد آمیزه ای از زنانگی مطلق و قدرت بود. و بازیگر مرد: لئوناردو دی کاپریو


سینما  برای همیشه ازبین می رود.یک سنگ نبشته مزار...
بهتر است هرچه زودتر خودکشی کنم و در قبر به او(سینما) ملحق شوم.


نوشته شده در تاریخ سه شنبه 93 اردیبهشت 2 توسط حق جو